فراخوانی ...

چای بنوشیم یا نه؟

چاپ مقاله
چای بنوشیم یا نه؟
 در سال 1967 تعدادی خرگوش به منظور بررسی اثر چای مورد مطالعه قرار گرفتند، در این آزمایش خرگوش ها با غذاهای پر چرب و پر کلسترول تغذیه می شدند؛ به عنوان نوشیدنی به گروهی از این خرگوش ها آب و به بقیه چای دادند. در پایان آزمایش چند عکس فوق العاده از آئورت خرگوش ها در مجله علمی انگلیسی\"طبیعت\" منتشر شد مطالعه این عکس ها نشان می داد که آئورت خرگوش هایی که از چای استفاده کرده بودند از چربی و کلسترول غذا آسیب خیلی کمتری دیده است.
محققان لابراتوار\"لاورنس لیور مُر\" در کالیفرنیا با بررسی این آزمایش اعلام کردند که چای از وارد شدن آسیب به آئورت بر اثر چربی جلوگیری می کند. این مطالعات ادامه یافت و در کالبدشکافی های زیادی مشاهده شد که شریان های قلبآمریکایی های چینی الاصل که مرتباً چای مصرف می کردند در مقایسه با افرادی که نوشیدنی های دیگر مثل قهوه مصرف می کردند، حدود 35% کمتر دچار آسیب شده اند.
این نتایج مورد توجه دانشمندان قرار گرفت و بررسی ها ادامه یافت و در کنفرانسی که در 1991 با موضوع \"بررسی آثار فیزیولوژیک و فارماکولوژیک چای\" در نیویورک برگزار شد، اعلام گردید که چای از طریق تأثیر در فاکتور انعقاد خون، شریان ها را حمایت می کند. ترکیبات شیمیایی موجود در چای می تواند قابلیت انعقاد خون را کاهش داده و از انباشته شدن پلاکت ها برای تشکیل لخته جلوگیری کند، فعالیت حل کردن لخته خون را افزایش دهد و فرآیند رسوب کلسترول در دیواره شریان ها را کُند کند و مجموعه این خواص به حفظ سلامت شریان ها یاری می رساند.
دکتر لوفوکینگ استاد و رئیس گروه پزشکی داخلی دانشگاه \"زجینگ\" چین که از محققان پیش کسوت در بررسی آثار شفابخش چای و هم چنین بیماری تصلب شرایین است، اثر شیمیایی چای را بر قربانیان حمله های قلبی بررسی کرده؛ او معتقد است که ماده رنگی موجود در چای سیاه و چای سبز هر دو خواص یکسانی دارند و یک نوع عمل می کنند.
دانشمندان موسسه تحقیقاتی ایتوئن نیز اعلام کرده اند که نوعی تانن مخصوص به نام \"کاتچین\" در چای سبز وجود دارد که از انباشته شدن پلاکت ها برای تشکیل لخته خون، مانند آسپرین جلوگیری می کند، به علاوه به نظر می رسد که چای اثر تحریکی کلسترول مضر خون (LDL) روی دیواره شریان ها را نیز متوقف می کند و در نتیجه از تشکیل پلاک های شریانی و خطرات لخته شدن خون که منجر به سکته می شود، جلوگیری می کند.
با تمام این توصیفات تعادل در هر امری از ملزومات زندگی است. در نوشیدن چای افراط نکنیم و به خاطر داشته باشیم نحوه نوشیدن چای و زمان آن بسیار مهم است. چای داغ و چای غلیظ احتمال وقوع بیماری های گوارشی را افزایش می دهند. چنان چه چای را بلافاصله پس از صرف غذا بنوشید از جذب آهن جلوگیری کرده و زمینه را برای ایجاد کم خونی مساعد می کند.  

اطلاعات بیشتر این مقاله

تعداد 0 نفر از 0 این مقاله را مفید دانسته اند
آیا این مقاله مفید بود؟
تعداد بازدید 376
تاریخ انتشار 1393/3/8
تاریخ بازنگری 1393/3/8
تبلیغات